Sinem Billur Hepsi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sinem Billur Hepsi

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Sizi tanimakla baslayalim...

3 posters
YazarMesaj
HandErgül
Admin
Admin
HandErgül

Sizi tanimakla baslayalim... Empty
MesajKonu: Sizi tanimakla baslayalim...   Sizi tanimakla baslayalim... EmptyÇarş. Ekim 29, 2008 8:41 pm

Eren: 21 yasindayim. Ortaokul ve liseyi Mimar Sinan universitesi Klasik Bale Bolumu'nde okudum. Simdi de Mimar Sinan universitesi Devlet Konservatuvari Modern Dans Bolumu'nde ogrenciyim.

Yasemin: 19 yasindayim. Istanbul universitesi Devlet Konservatuvari Bale Bolumu'nde ilk yilim. Ortaokul ve liseyi diger arkadaslarim gibi Mimar Sinan universitesi Klasik Bale Bolumu'nde okudum.

GulCin: 20 yasindayim. Mimar Sinan universitesi'nde bale okuduktan sonra universitede modern dans bolumune geCtim.

Cemre: Ben de 20 yasindayim. Ortaokuldan beri Mimar Sinan universitesi'nde klasik bale egitimi aliyorum. Simdi de ikinci siniftayim.

Boyle bir vokal grubu kurma fikri nasil ortaya Cikti?

Eren: Dort-bes yildir her hafta cuma gunu Cemrelere gidiyorduk. Yabanci kiz ve erkek gruplarinin hayraniydik. Ozellikle de Back- street Boys'a bayiliyorduk. Onlarla yatip kalkiyorduk. Sarkilarini ezberleyip Cemre'nin evinde kuCuk konserler veriyorduk. O evi seCmemizin nedeni de Cemre'nin annesinin mesleginin menajerlik olmasiydi. Onun annesinin dikkatini Cekmek iCin elimizden geleni yapiyorduk. "Bize album yapin" diye israr ediyorduk.

Cemre: Annem belki bizim farkimiza varir diye bekleyip durduk. O da surekli "Daha Cok kuCuksunuz. Sabredin" diyordu. Bekledik, oldu. Simdi menajerligimizi o yapiyor zaten.

Grubun adi neden Hepsi?

Cemre: Cunku biz butunuz.

GulCin: Daha da aCarsak; hepsi akademik bale temelli dansCilar, hepsi dans ediyor, hepsi sarki soyluyor, hepsi arkadas, hepsi birlikte buyudu.

Neden R&B'yi tercih ettiniz? Pop muzik yapmaniz belki album satislarinizi daha yukseltebilecek bir seCenek olurdu.

GulCin: Yillardir bu muzigi dinliyoruz. Vokal yapmayi seviyoruz ve R&B de bizim vokal anlayisimizi iCeren bir muzik tarzi. Yapmak istedigimiz tek muzik R&B idi. Boylece Turkiye'deki ilk R&B albumunu de biz yapmis olduk. Cocukluk hayalimiz gerCek oldu.

"Sozler genClerin agzina takilabilecek cinsten"

Bale egitiminden sonra bu tur muzik ile dans etmek zor oldu mu?

Eren: Hayir. Hem klasik hem de modern dans egitimi almis olmak bizim iCin avantaj. Bu yuzden R&B yaparken zorlanmiyoruz. Ama bu tarz dansi daha iyi yapabilmek iCin koreograflarla Calistik. Klibe Candas Bas'la hazirlanmistik. Simdiki koreografimiz ise Fulya Guney.

Klipteki ve album kapagindaki kiyafetleriniz de tam yabanci kliplerde gordugumuz R&B sanatCilari gibi. Gunluk hayatta da boyle mi giyiniyorsunuz, yoksa bu pazarlama iCin yapilan bir taktik mi?

Yasemin: Tum kiyafetlerimizi umit unal hazirliyor. Gunluk hayatta fotograflardaki gibi Cok farkli giyinmiyoruz. Gardirobumuz spor kiyafetlerle dolu. Album Cekimleri iCin topuklu ayakkabi giyelim dedik ama yurumeyi beceremedik. Spor ayakkabi yerine topuklu ayakkabi giyince komik gorunuyoruz.

Cikis parCaniz "Olmaz Oglan"in nakarati "HiC bana bakma olmaz oglan / Sen kendine ismarlan / HiC bana bakma olmaz oglan / Baskasina yuvarlan". Siz de boyle sozler kullaniyor musunuz muhabbetlerinizde?

Cemre: Aynisi olmasa da bunlara benzer laflar kullaniyoruz. Bu albumde bizim yaslarimizdaki genC kizlarin gunluk hayatta kullandigi laflar var. Albumdeki sozlerden pek Cogu dinledikCe genClerin agzina takilabilecek cinsten.

Su siralar hangi sanatCilari takip ediyorsunuz?

Cemre: Blue, Jennifer Lopez ve Usher. Onlarin sadece albumlerini degil kliplerini ve sahne sovlarini da takip ediyoruz. Bir araya gelip saatlerce konser kaseti izliyoruz. Dans Calisiyoruz. Album iCin hem san hem de dans dersi aldik. Okuldan Cikar Cikmaz yine prova yapiyoruz.

"Hocalarimizin bizi gormek istedigi yer AKM sahnesi, konser sahnesi degil"

Sizin sarkilarinizin TurkCe olmasinin disinda diger R&B parCalarindan ne farki var?

GulCin: Turk agirlikli R&B yapmaya Calistik. R&B'ye guzel tatlar kattik. Yurtdisinda Hint muzigini bile R&B ile karistirdilar. Biz de bazi parCalarimizda darbuka, ney ve tef kullandik. Bir parCamizda da tango ile R&B'yi birlestirdik.

Yasemin: Albumde R&B altyapisi var ama bizi Turklerin dinleyecegini unutmadik. ParCalari ne kadar Bati girtlaginda okumus olsak da iCine Dogu'dan da bir seyler eklemeyi ihmal etmedik.

HEPSI'YLE ROPORTAJ

(milliyet.com.tr adresinden alinmistir)

Hocalariniz ne diyor bu tip bir album yapmaniza? Tepki gosterenler var mi?

GulCin: Album henuz Cikmadigi iCin Cogu olayin farkinda degil. ACikCasi onlarin tepkilerinden korkuyoruz. Klasik bale egitimi aldiktan sonra boyle bir is yapmamizi elestirebilirler. Onlarin bizi gormek istedikleri yer konser sahnesi degil, AKM sahnesi Cunku.

Eren: Klasik bolumdeki insanlarin modern seylere bakis aCilari dar. Klasik balenin disinda pek bir sey yapmamizi istemiyorlar. Biz bir de ustune R&B albumu yaptik.

TurkCe album tamam. Peki ilerisi iCin Ingilizce bir album projesi var mi?

Yasemin: Evet. Bize ozgu muzik aletlerini katarak Ingilizce R&B albumu yapmak istiyoruz. Hatta bunun iCin Ingilizce derslerine basladik bile..
Erenle GulCinin Gobek Adi Yok Cemrenin Gbk Adi Ayse Yasminin Gbk Adi Ise Damla.cemrenin Kardesinin Adi Dila Baska Bi Kardesi Daha Vr Ama Adini Bilmiyorum En Buyukleri Cemre,yaseminin Babasinin2.evliliginden 2,5 Yasinda Bi Erkek Kardesi Vr,erenin Kizkardesinin Adi Esin,gulCinin Ise 2 Ablasi Vr
Eren Bjkli
Cemre Gsli
Yasemin Fbli
GulCin Tkm Tutmuyor..

OTURDUKLARI YERLER

yasemin=kadikoy
cemre=etiler
eren=levent
gulCin=beyoglu
GuLCIN HAKKINDA:1985 yilinda istanbul da dogdu orta ogrenimini ve liseyi mimar sinan guzelsantlar modrn dans bolumunu bitirdi halen mimar sinan da egitim goruyor ayrica hiphop dersleri ve san dersleri alan gulCin grup arkadaslariyla AKM Cocuk balesinden tanisiyorlar.....GuLCIN; grubun en soguk kanli uyesi ayni zamandada en utangaClarida olan gulCin kitap okumayi,bos zamanlari olursa gezmeyi Cok seviyor.GulCinin kotu bir yani ise gulCin yemek yemeyi Cok seviyor Cok kolay kilo aliyor ve kilo almaktanda nefret ediyor.Ayrica gulCin gulmeyide Cok seviyor.

GuLCIN:akrep burcu
GuLCIN:en Cok pembe yi seviyor
GuLCIN:takim tutmuyor
GuLCIN:en Cok kitap okumayi seviyor.....

dogum gunu:30 ekim 1985

ayrica lakabida ;
Tosbaga...OldukCa unutkan ve yavas oldugu iCin bu lakabi alan GulCin her kaldigi yerde bir esyasini mutlaka unutuyormus!..

GulCin
Soyleyin bakalim GulCin'in

Olmazsa Olmazi?
Cemre: Ruju
Yasemin: lipstick'leri
Eren: Lipstick'leri
GulCin: Bingo

En sevdigi dizi?
Cemre: Yok ki! Izlemez O televizyon.
GulCin: Hayir hayir bir tane var.
Yasemin: Avrupa Yakasi
GulCin: Evet Avrupa Yakasi

En sevmeigi ders?
Cemre: Inkilap
Yasemin: Inkilap
Eren: Inkilap
GulCin: Biz genel olarak sevmeyiz inkilabi

En sevmedigi yemek?
Cemre: Enginar diyesim geliyor.
Yasemin: Bamya
Eren: Patlican
GulCin: Evet Patlican

Grup uyeleri GulCin ICin;

EREN : "COK MuKEMMELIYETCIDIR. " DIYOR

YASEMIN : "AYRINTILARA COK DIKKAT EDER. BU NEDENLE ARADA BIR YAVAS HAREKET EDER Very Happy" DIYOR

CEMRE : "DETAYCI BIR INSANDIR"

Gulcin'in tercihleri:

*Bikini*/Mayo
*Avrupa y.*/Anadolu y.
*Oje*/Ruj
Bodrum/*Cesme*
*Kedi*/kopek
*Britney*/X-tina
*Yaz*/Bahar
Deniz/*Havuz*
Cilekli d./*Cikolatali d.*
*Kupe*/Kolye
Pizza/*Hamburger*
Paris/*New York*

ALATTIN'IN SIHIRLI LAMBASI ELINIZDE OLSA NE DILERDINIZ?

GuLCIN:
1-Istedigim herseyi gerCeklestirebilmek iCin sihirli yetenegi dilerdim.
2-Ask.
3-Yalansiz bir dunya.

ayrica :

Hip hop dersleri aldi. Iki tane ablasi var.Daha Cok bireysel hareket edermis. Cok yorulduklari iCin kendine zaman ayirmaya Calisiyormus. Bos zamanlarini internette ya da yanliz odasinda geCirmekten hoslaniyormus. Guzel yemek yaparmis.

GulCin Cok unutkanmis, eline geCen ik parayla bozulan bilgisayarinin yerine dizustu bilgisayar almak istiyormus. Alicia Keys'in buyuk hayraniymis. Bos zamanlarinda kitap okumaktan ve dolasmaktan hoslanirmis. Akrep burcudur. Biraz titizmis. GulCin bu sene mimar sinan universitesinde 3. sinifa baslayacak pembe kolik UZUMU SEWERMISSSS SIYAH parlak tas kupe delisi Zeytinyagli yaprak dolmasi ve zeytinyagli kereviz kokoreC. en sevidigi yemeklerdir 49 kilo Kola ve Cay iCmezmis.

30 ekim 1985 dogumlu akrep burcu ilk okulu macka ilkogretimde okumus. ****** Kultur Merkezi(AKM) cocuk ve genclik balesinde baleye baslamis.7 yil devlet opera ve balesinin sergiledigi buyuk oyunlarda ve cocuk oyunlarinda rol almis.(kus adam ve prens, kul kedisi, findikkiran, kral ve ben, midasin kulaklari, uyuyan guzel...) ayni zamanda akm cocuk korosunda 3 yil yer almis.ozel piyano dersleri almis. orta ve lise ogrenimini MIMAR SINAN GUZEL SANATLAR UNIVERSTESI DEVLET KONSERVATUVARI'nda bale bolumunde tamamlamis, lisansta da yine MSGSu'de modern dans bolumunde hala ogrenimini surduruyor.4.sinifta.reklam jingle lari seslendirmistir. selatin kara dan hip hop dersleri, ve ozel san dersleri almis. su anda hala san derslerine devam etmekte. yaklasik yurtdisindan gelen 25-30 adet modern dans ve cesitli pilates refleksoloji , masaj gibi dansi destekleyen dallarda workshoplara katilmistir.gulCin grubun en akillisidir.gulCin Cok yavastir.gulCin'in soyadi ergul.grupta sadece gulCin'in kendine ait bir odasi var.digerleri ayni yerde kaliyor.gulCin bazen onlarin yaninda da kaliyor.takim tutmuyor...

en Cok korktugu sey yanlis anlasilmak

inkilap dersini hiC sevmiyooo

sadece bir kere reddedilmis

sakiz Cignerken merdivenleri Cikamazmis

annesi Cok gusel tur sana muzigi soluyormus

uzun sure kapali yerde kalamzmis

eger sevdigi CoCuk ona yakin davraniyosa kipkirmizi olurmis

kitaplari yarim birakmayi sevmezmis

top oynamak konusunda Cok yeteneksizmis

sinifda ona guco diyolarmis

en yakin arkisi berilmis

Kola Ve Cay ICmezmis.patlican ve Bamya disindaki herseyi yermis..

Cok daginikmis kizlar onun arkasindan esyalarini toplamak zorunda kalirlarmis

Bu yogun is temposunda kendisine Vakit ayirmayi basariyormus

Romantik degilmis.Pasakli erkeklere dayanamazmis

Acaip mukemmeliyetCi oldugu iCin Bazen yavas hareket edebiliormus.Bir seye Daldigi Zaman Alt dudagi SArkiyormus :p

Cocukken ogretmenleri GulCin'e cubuk kraker diyorlarmis..Cok disa donuk bir cocuk degilmis.Iyi bir ogrenciymis.

SOn dersleri hep muzik gibi dersler olurmus ve gulCin'e hep sarki soyletirlemis.Biraz Buyumuuste kuCulmus gibiymis ve
suanda konusamadii kadar duzgun konusurmus o zamanlar

Cizgi film izlemeyi Seviyormus En cok Sunger bob Cizgi filmini seviyormus.

albumde en cok sevdigi sarki dur dur'mus Tarzini cok seviyormus bu sarkinin

annesiinin en sevdigi yemegi,mercimek ve kerevizmis

Bos zamanlarinda yoga yapior ve kitap okuyor

Yemeye karsi asiri bir ilgisi varmis.Yemek yemeye bayiliyormus.

*Cabuk kilo aliyormus ve bundan nefret ediyormus.

*Akrep burcu.(Fakat bazi ozellikleri burcuna benzemiyor haberiniz olsun)

*Ilerde bir dans okulu veya salonu aCmak istiyor.

*Cocuklari seviyor kendisininde Cocugu olmasini istiyor fakat Cocuk yapmaktan Cok korkuyormus.

*Kendine zaman ayirmaktan Cok hoslaniyor v bunu yapabiliyormus.

*BirkaC batil inanci varmis.Bunlardan biri renklerin getirdigi ugura inaniyor.Sikintili olunca maviyi tutuyormus.

*Biraz agir kanliymis..

*Birazda unutkanmis.Konsere gelir fakat elbiseleri unuttugu olurmus.

*Normal ogunlerde az yer fakat ara ogunlerde abur cubur yiyormus.

GulCin'in kendini benzettigi mevsim:Ben sonbahar olurdum .Cunku herhengi bir negatif etkide hemen kapatiyorum havami!Bulutlarim geliyor ve arkasina saklaniyorum.Soguk ruzgarim esiyor.Ama genelde ilik bir insanimdir.Hep gulerim.

Neden pembe?

Cunku pembenin saClarina uydugunu dusunuyormus .Aslinda Cok uCuk pembeleri sevmiyor,canli renkleri daha Cok seviyormus.
Mesela yesilde onun hosuna gidiyor.Sevdigi renkleri giydiginde kendini daha iyi hissediyormus..

Yeni yilda noel anne olsaydi:

"Butun Cocuklarin dileklerini bilme yetenegine sahip olmak isterdim ve bir
sihirle dileklerini gerCeklestirmek isterdim"
demis...
https://sinembillurhepsi.yetkin-forum.com
beyza_sinembeyza_billur
Admin
Admin
beyza_sinembeyza_billur

MesajKonu: Geri: Sizi tanimakla baslayalim...   Sizi tanimakla baslayalim... EmptyÇarş. Ekim 29, 2008 11:10 pm

sağol cnm ama artık daha eren 25 yaşında oldu gülçin yasemin cemre ablada onlara göre ama tekrar sağol cnm
_yoshy_hastası_
Üye
Üye

MesajKonu: Geri: Sizi tanimakla baslayalim...   Sizi tanimakla baslayalim... EmptyPerş. Ekim 30, 2008 1:01 pm

saol

1 sayfadaki 1 sayfası